przyroda

anty-plastik / recykling / segregacja / przyroda

pulpowe eko-pudełka

Posiłki FoodForFoodies mogą być dostarczane w przyjaznych przyrodzie eko-pudełkach z pulpy trzcinowej. Z kolei standardowe papierowe torby na pudełka z posiłkami należy dalej wykorzystywać do dowolnych domowych celów. To proste: my dostarczamy eko-pudełka, Wy dbacie o to, aby odpowiednio je segregować.

sortowanie / kompostowanie / tworzywa sztuczne / papier

prawidłowa segregacja i recykling

Eko-pudełka zawierają 20 razy mniej tworzyw sztucznych od pudełek plastikowych. Prawidłowe segregowanie eko-pudełek polega na oddzieleniu kartonu z pulpy od foliowego laminatu, co umożliwi także kompostowanie. Jeżeli nie oddzielimy folii od eko-pudełka, to w sortowni odpad zostanie potraktowany jak karton po soku. Z kolei klasyczne pudełka w całości – wraz z folią – powinny trafić do kontenera z plastikowymi odpadami.

etyka / naturalność / odpowiedzialność / przyszłość

przyjazność dla przyrody

Ekologia to jedno z największych wyzwań przy tworzeniu codziennego cateringu. Od świadomych zakupów, przez magazynowanie, przygotowanie, gotowanie, pakowanie, aż po dostarczanie posiłków. Nasze podejście oparte na odpowiedzialności wobec przyrody i naszej cierpiącej Planety postawiliśmy na pierwszym miejscu. Postawa pro-ekologiczna jest fundamentem podejścia FoodForFoodies.
wartości / ludzie / przyjaźń / wspólne cele

podejmowanie pozytywnych decyzji

FoodForFoodies to nie tylko produkt. To przede wszystkim zaangażowana społeczność. Łączą ją wartości, ale też wspólna chęć angażowania się w upowszechnienie dostępu do pozytywnych wyborów zdrowotnych, życiowych i pro-ekologicznych. Chcemy dać Wam, naszym Przyjaciołom, możliwość podejmowania jeszcze lepszych i bardziej świadomych wyborów na co dzień. Pracujmy nad tym razem!
zaopatrzenie / przechowywanie / niemarnowanie / ambicja

plany i przyszłość przed nami

Eko-pudełka, czy świadome zakupy składników to dopiero początek ambitnych planów pro-środowiskowych. Wspólnie możemy zdziałać naprawdę wiele dla naszej wyniszczanej Planety. Wspólnie będziemy podejmować i wspierać inicjatywy propagujące rozwój nowych technologii z zakresu ochrony środowiska oraz poszukiwać nowych sposobów ograniczania śladu środowiskowego.